Nėra renginių

seminarai / mentorystė / verslas

tel. +370 615 533 11

Sielos koliažas

2012-09-22 Šeštadienis 19:14

Sielos koliazas

Sielos koliažas – tai baimių, svajonių, talentų projekcija kortoje. Kiekviena jų – sielos atspindys, pasireiškiantis vaizdiniais, kurie byloja apie tikruosius žmogaus jausmus. Metodas plačiai naudojamas nuo 1989 metų. Jo autorė – menininkė, psichologė, psichoterapeutė Seena Frost, kuri apibendrino ir terapijai pritaikė archetipinės psichologijos programą. Paskaitos lektorė Giedrė V. sako, kad šis terapijos būdas padeda sujungti įvairias asmenybės dalis, išgydyti sielos žaizdas, priimti teisingus sprendimus. Jis ypač įtraukia, lavina kūrybiškumą, savęs ir kito pažinimą.

Prieš pradedant kelionę į savo gilumines erdves, G. Venclovienė pasidalijo asmeniniu patyrimu ir savo pačios  sukurtais sielos koliažais. Paprastumas, grožis, mistika, kartais, rodytųsi, dviprasmiški vaizdai atskleidžia net slapčiausius sielos aspektus, padeda transformuoti savo vidinį pasaulį.

Ko reikia norint pasidaryti savo asmeninę sielos koliažo kortą?

  • 12,5 cm. ilgio ir 20 cm. pločio kartoninės kortos,
  • Žirklių,
  • Sausų klijų,
  • Įvairiausių žurnalų,
  • 4 rūšių dovanų popieriaus.

Iš žurnalų reikia išsikarpyti pačių įvairiausių paveikslėlių, kurie jums patinka, kuriuos jaučiate, norite, kad jie būtų sielos koliaže. Tuomet iš jų atsirenkate tokius, kurie tinka pagal potemę. Pavyzdžiui, vaizdai, susiję su kelionėmis. Vien tik žmonių portretai, galbūt gėlės, augmenija, ar „šalti“ paveikslėliai. Toliau reikia juos suklijuoti ant kartono taip, kad neliktų jokių tuščių tarpų. Kitoje pusėje visą pagrindą užklijuojame pasirinktu dovanų popieriumi. Jis turi būti atrinktas pagal vieną iš keturių kortų temų:

  1. Komitetas – tai kortos, kurios atspindi psichologinį Aš. Tai asmeninis kūrėjo pasaulis. Aš mama, aš draugė, aš bijau, aš svajoju, aš nerimauju, aš laukiu…
  2. Bendruomenė – kortos, kuriose atsispindi santykiai su aplinkiniu pasauliu, pavyzdžiui, su mokytojais, šeimos nariais.
  3. Bendrakeleiviai – tai kortos, kuriose vaizduojami gyvūnai, susiję su čakromis.
  4. Taryba – kortos, kuriose atsispindi įvairūs archetipai, kuriose vaizduojama kolektyviai aptarinėjami dalykai: meilė, išdavystė, prasmė, draugystė.

Kortos pabaigimas – tai dar ne galutinis taškas. Suklijavus visą sielos koliažą prasideda tikrasis ėjimas į sielos gilumą. Norėdami suprasti, ką apie mūsų gyvenimą kalba kortų vaizdai, turime užduoti kelis klausimus.